Wycieczka do ZOO w Berlinie

30 maja dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do ZOO w Berlinie. Była to wyjątkowa wycieczka, ponieważ nasze pociechy pojechały tam z rodzicami. Berlińskie ZOO położone jest niczym oaza w samym środku tętniącego życiem City West, bezpośrednio przy Dworcu ZOO. Otwarte w 1844r. jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Niemczech i jednym z największych w Europie. Obecnie w pomieszczeniach ZOO znajduje się blisko 1400 zwierząt, a całość mieści się na 35 hektarach.
Wycieczka do ZOO w Berlinie okazała się wielką atrakcją. Dzieciaki, jak również sami rodzice byli bardzo zadowoleni. Specjalnie dla dzieci przygotowano zagrody ze zwierzętami gospodarskimi np. kozami, osłami. Luzem spacerowały tam także białe gęsi, a dzieci mogły także karmić zwierzęta. Wszystkim spodobał się także sposób prezentowania zwierząt wodno-lądowych takich jak hipopotamy oraz foki. Można było je oglądać równocześnie nad jak i pod wodą. Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć: niedźwiedzie, słonie, kangury, zebry, żyrafy, lwy, małpy i wiele innych egzotycznych zwierząt, których z pewnością nie widziały wcześniej.
Autonomiczną częścią berlińskiego ZOO jest Akwarium, które zajmuje trzypiętrowy budynek. Podziwialiśmy tam akwaria z bajecznie kolorowymi rybami, jak również węże, żółwie, a także krokodyle. Na ostatnim piętrze zamieszkały żabki i pająki.
Niemniej dla naszych dzieci największą atrakcją ZOO okazał się….plac zabaw. Znalazły się w nim konstrukcje, które zdecydowanie zadowoliły naszych przedszkolaków. Były to długie zjeżdżalnie, czy tez wysoko zamieszczone mosty i drabinki. Do tego dodać można statek, trampoliny oraz wielkie prehistoryczne jajo z drabinkami wewnątrz.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i zapraszamy do galerii poniżej!

Anna Sywiec

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>