POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA „AZORKI”

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Fabrycznej przybywa każdego roku mnóstwo psów, zagubionych lub porzuconych przez właścicieli. Część z nich szybko znajduje nowy dom, ale na miejscu pozostaje przez cały czas około 100 piesków, które oprócz jedzenia potrzebują też materiałów, które mogłyby posłużyć do ocieplenia ich legowisk.
Pracownicy tej placówki corocznie zwracają się do wszystkich mieszkańców Gorzowa oraz gorzowskich szkół i przedszkoli z prośbą o pomoc. Apelują o zbiórkę karmy w postaci puszek, makaronu, ryżu, suchej karmy, a także rzeczy do ocieplania kojców (koców, pledów, dużych ręczników).
Wychodząc naprzeciw potrzebom schroniska, zorganizowaliśmy po raz kolejny w naszym przedszkolu zbiórkę w/w artykułów. Akcja trwała od 3 do 18 listopada 2016 roku. Cieszymy się, że aż tak wielu naszych wychowanków i ich rodziców wzięło w niej udział , co oznacza, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.
W dniu 24 listopada dzieci z kółka ekologicznego udały się z wizytą do Schroniska i dostarczyły zebrane produkty. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w zbiórce, a szczególnie Rodzicom naszej Martynki z grupy „Gumisiów”, którzy dostarczyli do schroniska zebrane w przedszkolu dary.

Organizator akcji: Wanda Dynkwald

 

 

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>