Pierwszy Dzień Wiosny

W środę 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką wiosenną. Każda grupa przedstawiła również krótki występ artystyczny, śpiewając wiosenne piosenki lub recytując wiersze. Podczas wiosennej imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na wiosenny wianek, którego zwycięzcą byli: Rysiu z gr. IV i Kajtek z gr. III zajmując I miejsce, Zosia z gr. Gumisiów- II miejsce oraz Laura z gr. III, która zajęła III miejsce. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Po długiej i mroźnej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków i właśnie w naszym przedszkolu już zagościła wiosna. Stało się to za sprawą żabek i bocianów, w które zamieniły się dzieci z najmłodszej grupy „Krasnoludki”. Maluchy zaprezentowały dla swoich starszych kolegów taniec pt. „Jesteśmy żaby, aby, aby”. W pomysłowych i barwnych strojach wprowadziły wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój. A na koniec wszystkie przedszkolaki pożegnały Zimę hasłem: „Zmykaj Zimo! Witaj Wiosno! Będzie wszystko pięknie rosło!”

Anna Sywiec

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>