Obchody Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada 2015 r. wszystkie grupy zebrały się w sali starszaków, aby uroczyście obchodzić Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). W sali i holu przedszkola dominowały polskie symbole narodowe.

Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Każdy uczestnik uroczystości miał przypięty kotylion w barwach narodowych.

Dzieci z najstarszej grupy zaprezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne na tle slajdów przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy  dzień. Pozostałe grupy również włączyły się do programu artystycznego poprzez wspólne odśpiewanie hymnu narodowego rozpoczynającego uroczystość, recytację wierszy mówiących o tym , w czym odnalazły Polskę.

Uroczyście i wzruszająco zabrzmiały słowa, tak bardzo znane wszystkim Polakom, z wiersza pt.  „Wyznanie wiary dziecięcia polskiego” W. Bełzy:

– Kto ty jesteś?

– Polak mały.

– Jaki znak twój?

– Orzeł biały.

Słowem i piosenką przedszkolaki oddały szacunek symbolom narodowym.

Nasze najmłodsze pokolenie wychowujemy w duchu patriotyzmu i poczuciu własnej tożsamości narodowej, kształtujemy  miłość i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz symboli narodowych.

W tym dniu każde dziecko wyszło do domu z biało – czerwoną chorągiewką, którą samo wykonało.

 

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>