Obchody Dnia Ziemi

„Co spotyka Ziemię,
spotyka także wszystkich jej mieszkańców”

22 kwietnia to dzień, w którym cały świat uroczyście obchodzi Święto Ziemi. W tym roku, w naszym przedszkolu, obchody święta naszej Planety odbyły się już w piątek – 21 kwietnia. Najpierw wszyscy spotkaliśmy się w sali grupy „Kangurków”, aby poznać cele akcji, a także obejrzeć prezentację medialną, ukazującą przyczyny i skutki degradacji środowiska przyrodniczego. Przedszkolaki dowiedziały się z niej także o możliwości podejmowania przez dzieci i dorosłych różnorodnych działań proekologicznych, zmierzających do poprawy obecnego stanu życia na Ziemi.
Następnie, uzbrojeni w worki i foliowe rękawice, wyruszyliśmy na ratunek naszej przyrodzie. Słowa piosenki – „Posprzątajmy świat, śmieci pozbierajmy, niech wokoło będzie czysto, o przyrodę dbajmy …”- wyzwoliły w naszych wychowankach ducha walki o czystość na Ziemi. Dzieci z ogromnym zapałem przystąpiły do akcji. „Krasnoludki” pięknie wyzbierały wszystkie papierki, które jakiś złośliwy skrzat porozrzucał w ogrodzie przedszkolnym. Pozostałe grupy udały się natomiast do pobliskiego Parku Kopernika, aby oczyścić jego teren ze śmieci pozostawionych przez ludzi, którym nie zależy na estetyce i zdrowiu środowiska przyrodniczego.
Znaleźliśmy mnóstwo butelek po alkoholach, butelek plastikowych, puszek po napojach, reklamówek, a także różnorodnych opakowań. Wróciliśmy z pełnymi workami śmieci i poczuciem, że zrobiliśmy coś dobrego dla Naszej Planety.
Pamiętajmy jednak wszyscy o tym, że chronić Ziemię powinniśmy codziennie. Dlatego warto przyłączyć się do apelu przedszkolaków, by nie zaśmiecać otoczenia i zwracać uwagę tym, którzy śmiecą.

Organizatorzy: Wanda Dynkwald, Agnieszka Werecka

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>