Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez UNICEF Polska. Projekt ten jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem trwającej w Syrii wojny. Chcemy pokazać dzieciom jak wygląda życie, zabawa i edukacja
w czasie wojny i uświadomić , że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dzieci. Poprzednie edycje kampanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem z Państwa strony
i dlatego mamy nadzieję, że i tym razem zaangażują się Państwo w pomoc dzieciom.
W ramach akcji będziemy przygotowywać specjalne, charytatywne „Zwierzaki – poduszaki”. Każda poduszeczka będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Wszystkie „Zwierzaki – poduszaki” zostaną zlicytowane podczas specjalnej aukcji na balu karnawałowym, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na zakup koców i ciepłych ubrań dla dzieci w Syrii.
I tu prośba do Państwa, do uszycia poduszek potrzebujemy różnego rodzaju materiałów, tasiemek, dodatków pasmanteryjnych. Jeśli ktoś
z Państwa posiada takie rzeczy bardzo prosimy o dostarczanie ich do wychowawców grup.

Agnieszka Werecka

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>